خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

جلسه نقد و بررسی کتاب نامیرا .

  جلسه نقد و بررسی کتاب نامیرا .

  نویسنده کتاب در این جلسه با بیان اینکه کار نوشتن این کتاب نزدیک ۷ ماه به طول انجامید، گفت: ارئه و متن کتاب به شکل داستانی بود و من در طول این داستان به دنبال این نبودم که مخاطبم را برای نتیجه ای خاص متقاعد کنم.

  وی افزود: در این کتاب تلاش کردم ابعاد مختلف سیاسی، تاریخی مورد توجه قرار گیرد ضمن اینکه به مباحث احساسی هم بی توجه نبودم. محمدرضا زائری پژوهشگر مسائل دینی کتاب نامیرا که شرح حال عبداله ابن عمر که قصد سفر به فارس داشت ولی سر از کربلا در می آورد، را کتاب ارزشمندی دانست که با بیانی شیوا و سبکی روان، با نگاهی نو به یکی از جریانات مرتبط با واقعه عاشورا می پردازد.

  جلسه با پرسش و پاسخ جمعی از نویسندگان در خصوص ویراستاری و منابع تاریخی کتاب ادامه یافت و نویسندگان در خصوص صحت تاریخی برخی از جریانات در متن کتاب سوال پرسیدند که کرمیار در جواب آنها گفت: در رمان نویسنده خیلی به دنبال ذکر دقیق و لحظه به لحظه تاریخ نیست چرا که اصولا رمان به دنبال هدف دیگری است و نویسنده بیشتر صور خیال و قوه اندیشه خود را در آن داستان به کار می گیرد تا وقایع تاریخی و اگر قرار باشد کسی تاریخ را لحظه به لحظه بیاورد آن کار تاریخ نویس است نه داستان نویس و رمان نویس.

  در پایان نویسندگان حاضر در جلسه با خوب ارزیابی کردن جلسه و تشکر از حضور کرمیار نویسنده کتاب در جلسه، خواستار برگزاری هرچه بیشتر این جلسات، با حضور داغتر نویسندگان در چنین جلسه هایی شدند.

  این مطلب تا کنون 83 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : کتاب ,جلسه ,نویسندگان ,لحظه ,تاریخی ,نویسنده ,نویسنده کتاب ,کتاب نامیرا ,
  جلسه نقد و بررسی کتاب نامیرا .

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر